Nawet o tym nie marzyłam…

Każdy z nas jako dziecko miał jakieś marzenia, a moimi zdecydowanie nie były podróże. Tak, tak – pewnie to dziwne, ale jednak prawdziwe. I powiem wam szczerze, nie każdy chce zostać podróżnikiem, globtroterem, alpinistą czy też Indiana Jonsem. Większość z nas będąc dzieckiem chce zostać strażakiem, policjantem, księżniczką czy nawet syrenką… 🙂

Nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielka jest kula ziemska, w ilu językach porozumiewają się ludzie na całym świecie, jak dużo kultur jest tak bardzo odmiennych od naszej itd… Interesuje nas tylko nasze najbliższe otoczenie, a przejście na drugą stronę Wisły wydaje się wtedy wyprawą życia. I wiecie co ? Nie ma w tym nic złego! Wręcz przeciwnie, dzieciństwo to naprawdę piękny czas, który pokazuje jaki ten świat jest wspaniały… A to dopiero jego mała cząstka!

W moim przypadku chęć podróżowania narodziła się dosyć późno. Jako mała dziewczynka, ba, nawet jako nastolatka nie odczuwałam potrzeby zwiedzania świata. Wystarczyły mi wyjazdy na kolonie, zabawy na plaży i wygłupy z kolegami nad polskim morzem. Nie interesowałam się architekturą, nie lubiłam łazić bez sensu po mieści i zwiedzać muzeów, było to dla mnie po prostu strasznie nudne.
A teraz… hahahaha

A teraz, kiedy jestem już „bardzo dojrzałą nastolatką” 😉 (bo przecież o wieku na pewnym etapie naszego kobiecego życia już nie rozmawiamy), odczuwam nieodpartą potrzebę zwiedzania nowych miejsc, poznawania świata, obserwowania różnych kultur oraz zwyczajów. Nieustannie myślę o tym gdzie jeszcze mnie nie było a gdzie być powinnam. Gdzie mogę zobaczyć, poczuć, spróbować czegoś dla mnie zupełnie nowego. Szukam miejsc, gdzie będę mogła spacerować godzinami, oglądać budynki, zwiedzać i poznawać – po prostu podróżować!

Na tym blogu znajdziecie garść praktycznych wskazówek, wiele zabawnych historii z mojego życia, sporo moich przemyśleń ale przede wszystkim miejsc, które udało mi się już odkryć.
Mam gorącą nadzieję, że uda mi się zainspirować kilka osób i przekonać do tego, że naprawdę warto odkrywać świat i spełniać się w tym co sprawia Wam frajdę!

Przyznajcie się, jakie marzenia mieliście jako dzieci i które z nich udało Wam się spełnić? 🙂
Czekam na Wasze komentarze.

Buziaki :*
Wasza Blonde

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *